Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ylli i Milanit refuzon ofertën për rinovim, Liverpool i plotëson kushtet e tij

Shkruar nga NEWSPORT
Ylli i Milanit refuzon ofertën për rinovim, Liverpool i plotëson

Drejtuesit e Milanit po punojnë për rinovimin e kontratave të lojtarëve të tyre. Në qendër të tryezës është kontrata e Leaos që nuk po avancon akoma. Por, përpos portugezit, një tjetër lojtarë po e vështrëson punën e Maldinit.

Ismael Bennacer, i cili paguhet 1,7 milionë euro në sezon me kontratën aktuale, ka refuzuar ofertën e parë të Milanit për rinovim. 3 milionë në vit ofroi Maldini por algjeriani ka kërkuar 1 milionë më shumë. Liverpool po sheh me interes situatën e mesfushorit dhe sipas raporteve nga Mediaset, anglezët i kanë ofruar agjentëve të lojtarit kontratën sipas kushteve të Bennacer.

Jurgen Klopp synon të përforcojë repartin e mesfushës që po i nxjerr shumë probleme këtë sezon dhe emri i Ismael Bennacer është në krye të listës sëbashku me yllin e Dortmund dhe Kombëtares angleze, Jude Bellingham.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga