Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Vuajtëm shumë”, Barella: Goli me shiritin e kapitenit në krah më shijoi shumë, do sakrifikojmë gjithçka për objektivat tonë

Shkruar nga NEWSPORT
“Vuajtëm shumë”, Barella: Goli me shiritin e kapitenit

Italia ka triumfuar ndaj Ekuadorit. Një fitore me shifrat 2-0 për italianët, të cilët duken gati për të nisur garën në Euro 2024.

Një nga protagonistët e kësaj fitoreje ishte Nicolo Barella, i cili njëkohësisht mbante edhe shiritin e kapitenit në krah. Mesfushori arriti të gjentë rrugën e rrjetës në minutët e fundit të sfidës duke vulosur kështu fitoren 2-0.

Pas kësaj sfide lojtari i Interit ishte mjaft i kënaqur për golin dhe për lojën e zhvilluar. Ndër të tjera theksoi se skuadra po përforcohet çdo herë e më shumë.

“Vuajtëm shumë në pjesën e dytë dhe kjo nuk është normale për cilësitë tona. Megjithatë kishin mbetur edhe pak energji për të shënuar golin në fund, të cilin e shijova shumë.

Paraqitja ishte shumë e mirë. Po forcohet gjithnjë e më shumë një grup që ka dëshirë të sakrifikojë dhe të arrijë objektiva madhore”, ka deklaruar shkurtimisht Barella.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga