Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Vjen zyrtarizimi nga Tirana, Albi Doka transferohet te Ujpest

Shkruar nga NEWSPORT
Vjen zyrtarizimi nga Tirana, Albi Doka transferohet te Ujpest

Tashmë gjithçka është zyrtare. Albi Doka nuk do të jetë më lojtar i Tiranës për pjesën e dytë të sezonit.

Mbrojtësi është trasnferuar në Hungari dhe do të vazhdojë karrierën te skuadra e Ujpest FC. Bardheblutë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale kanë zyrtarizuar largimin e 26-vjeçarit, ndërsa i urojnë suksese në karrierën e tij.

Kujtojmë se Doka u rikthye në kryeqytet në merkaton e verës, teksa me Tiranën ia doli të luante në 21 ndeshje mes kampionatit dhe Conference League. Ndërkohë ia doli të shënonte 1 gol dhe të dhuronte edhe 2 asiste.

“Faleminderit Albi Doka!

KF Tirana njofton transferimin e mbrojtësit Albi Doka në klubin hungarez të Ujpest FC.

Mbrojtësi 26-vjeçar u bashkua me klubin tonë në merkaton e verës nga klubi i Honved, teksa edhe në të shkuarën, ai ka mbajtur veshur fanellën bardh' e blu, duke fituar titullin kampion dhe Kupën e Shqipërisë.

Klubi i Tiranës falënderon Dokën për kontributin e dhënë dhe i uron suksese në aventurën e re!”, ka shkruar klubi kryeqytetas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga