Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ VAR 'çmend' Egnatian, 2 gola të anulluar i japin 1 pikë Teutës mes tensioneve në 'frymën e fundit'

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ VAR 'çmend' Egnatian, 2 gola të anulluar i japin 1

Egnatia 0-0 Teuta

Abissnet Superiore: Java 25

Stadiumi: Egnatia Arena

Arbitër: Olsid Ferataj

Formacionet zyrtare:

Egnatia (3-5-1-1): Sherri; Fangaj, Dulysse, Xhemajli; Rama, Zejnullai, Aleksi, Fernando, Ndreca; Ibrahimoglu; Montenegro. Trajner: Edlir Tetova

Teuta (4-2-3-1): Vata; Kruja, Jazxhi, Gjini, Gjinollari; Beqja, Lloci; Peposhi, Boçi, Fili; Daci. Trajner: Edi Martini

Komenti minutë pas minutë:

90+7' Përfundon ndeshja.

90+4' E pabesueshme, VAR anullon serish per offside. (VIDEO)

90+3' Festë e madhe në Rrogozhinë, Egnatia gjen avantazhin me Joel (VIDEO)

83' Rradha e Spahiut për të provuar nga larg, predha e tij devijohet nga Vata e më pas largohet në momentin e fundit nga Jazxhi që i shmang mundësinë e artë Drames. (VIDEO)

79' Tjetër tentativë nga Fernando, kësaj rradhe topi shkon jashtë kuadratit. (VIDEO)

73' Fernando tenton nga distanca, topi devijohet në këndore.

58’ Aksion fantastik nga Egnatia. Zejnullai pason për Ramën, ky i fundit goldet por topi shkon në duart e Vatës.

51' Teuta pranë golit, Daci, Lloci e Peposhi godasin 3 herë brenda një aksioni. (VIDEO)

46' Nis pjesa e dytë.

45+4' Mbyllet pjesa e parë.

45+4' Tjetër shtyllë nga Egnatia, kësaj rradhe është Ibrahimoglu që afrohet me golin. (VIDEO)

36' VAR anullon festën rrogozhinase, Montenegro kapet në pozicion offside. (VIDEO)

34' 'Katrahurë' në mbrojtjen e Teutës, Rezart Rama kalon në avantazh Egnatian (VIDEO)

31' Fernando godet shtyllën, pranë golit Egnatia.

28' Goditje potente e Ndrecës nga jashtë zonës, megjithatë sfera shkon jashtë. (VIDEO)

26' Krosim i lartë dje Jazxhi godet me kokë, por qendrore për Sherrin. (VIDEO)

20' Fili nxjerr Dacin para portierit, sulmuesi devijon topin me majën e këmbës, por ndalet nga Sherri. (VIDEO)

15' Krosim i Krujës në zonë, Fili tenton gjysmë-roveshatën, por godet keq topin që shkon larg portës.

10' Kombinime të mira mes Beqjas dhe Dacit, mesfushori futet në zonër, por bllokohet nga Xhemajli dhe Sherri arrin të kontrollojë topin.

2' Rast i artë i Egnatias, Ibrahimoglu godet fluturimthi para portierit, por qendrore duke humbur mundësinë më të mirë. (VIDEO)

1’ Shkelmohet topi i parë në Rrogozhinë, Egnatia kërkon të “theyjë” tersin ndaj Teutës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga