Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Teuta e mbyll me mesfushorin në portë, Vllaznia merr 3 pikë të rëndësishme në "Loro Boriçi"

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Teuta e mbyll me mesfushorin në portë, Vllaznia merr 3

VLLAZNIA 2-0 TEUTA (Balaj 15', 42')

VIDEO/ Vllaznia tregon ‘dhëmbët’ përballë Teutës, shkodranët marrin 3 pikë dhe kapin “Final Four”

Vllaznia ia ka dalë të fitojë me rezultatin 2-0 përballë Teutës, në ndeshjen e vlefshme për javën e 5-të të Kategorisë Superiore.

Një ndeshje mjaft e mirë nga të besuarit e Memellit, të cilët shënuan dy herë me anë të Bekim Balaj. Gjithashtu portieri i Teutës, Dema u ndëshkua me karton te kuq, vendin e tij e zuri mesfushori Beqja.

Me këtë 3 pikësh, Vllaznia ngjitet në renditje duke u renditur e katërta me 8 pikë, teksa Teuta mbetet në vendin e tetë me 4 pikë.

Kategoria Superiore: Java e 5-të

Stadiumi: "Loro Boriçi"

Arbitër: Juxhin Xhaja

FORMACIONET ZYRTARE: 

VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Pusi, Stojanoviç, Asani, Krymi, Boshnjaku, Alivoda, Mala, Gruda, Balaj. / Trajner: Migen Memelli

TEUTA: Dema, Kruja, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Beqja, Gjumsi, Peposhi, Arifi, Demirçani, Fili. / Trajner: Diego Longo

99' Portieri Dema largohet me karton te kuq, vendin e tij e ze mesfushori Beqja.

90' Kryesori Juxhin Xhaja ka akorduar 11 minuta shtesë.

77' Portieri shpëton Teutën dy herë radhazi.

-Nis pjesa e dytë në Shkodër.

-Mbyllet pjesa e parë në Loro Boriçi.

42' GOOOOOOL!!!! Bekim Balaj shënon të dytin personal dhe të dytin për Vllazninë.

25' Teuta pranë golit, por reagon mjaft mirë portieri Qarri.

15' GOOOOOOL!!!! Bekim Balaj kalon Vllazninë në avantazh.

1' Shkelmohet topi i parë në Shkodër, nis ndeshja Vllaznia - Teuta

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga