Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar protagonist në Kroaci, shënon golin e dytë sezonal

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi shqiptar protagonist në Kroaci, shënon golin e

Sulmuesi shqiptar, Indrit Tuci, i cili aktivizohet me ekipin e Lokomotivës së Zagrebit është shfaqur përsëri protagonist me ekipin e tij në kampionatin kroat.

Në ndeshjen që ekipi i tij fitoi 0-4 përballë Istra 1961 në transfertë, shqiptari shënoi golin e 3-të për të tijët. Pas një vrapimi fantastik nga Krivak, ky i fundit i dha një pasim të bukur Tucit, teksa legjionari kuqezi e dërgoi në rrjetë me lehtësi.

Këtë sezon, 23-vjeçari numëron 2 gola dhe 2 asistime me fanellën e Lokomotivës së Zagrebit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga