Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Seferi e bën “sefte”, i jep fitoren skuadrës së Vorskla pas asistit të Tolit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Seferi e bën “sefte”, i jep fitoren skuadrës

Taulant Seferi ka arritur të shënojë golin e parë me ekipin e ri të Vorskla Poltava. Ish-sulmuesi që u shpall kampion me Tiranën e nisi si titullar ndeshjen dhe në minutën e 88 shënoi golin e fitores për ekipin e tij. Asisti erdhi nga shqiptari tjetër, Ardit Toli që pas një krosimi nga e djathta gjeti Seferin në zonë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-1 për Vorskla.

GOLI I SEFERIT:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga