Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Rocco Vata në stil alla-Zidane, shikoni supergolin e tij në Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rocco Vata në stil alla-Zidane, shikoni supergolin e tij në

Po luhen ndeshjet e fazës së grupeve në Champions League për moshat U-19. Ndeshja e parë është ajo mes Leipzig U-19 dhe Celtic U-19 ku luan edhe djali i Rudi Vatës, Rocco Vata. Sulmuesi e nisi si titullarë ndeshjen dhe menjëherë u bë protagonist në minutën e parë duke shënuar një supergol me volley.

Rocco Vata është një ndër lojtarët kryesor të Celtic duke luajtur si titullar në të shumtën e ndeshjeve. 17-vjeçari është pjesë edhe e Kombetares Irlandeze U-19.

GOLI I VATAS:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga