Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Real Madrid dhe Manchester City bëjnë detyrën, Champions League prodhon 5 gola në 2 ndeshje

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Real Madrid dhe Manchester City bëjnë detyrën, Champions

Champions League: Raundi 1/8

Real Madrid dhe Manchester City kanë bërë detyrën, duke fituar ndeshjet e parë në turin e 1/8 të Champions League. Të dyja fitore në transfertë, që i japin siguri dy klubeve për ndeshjet e kthimit.

Reali iu fali golit të Brahim Diaz për fitoren 0 me 1 ndaj Leipzig. Në anën tjetër Manchester City mposhti 1 me 3 Copenhagen.

Formacionet zyrtare:

Leipzig 0-1 Real Madrid

Leipzig (4-4-2): Gulasci; Klostermann, Simakan, Orban, Raum; Olmo, Henrichs, Schlager, Simons; Sesko, Openda. Trajner: M. Rose

Real Madrid (4-3-1-2): Lunin; Carvajal, Nacho, Tchouameni, Mendy; Valverde, Kroos, Camavinga; Diaz; Rodrygo, Vinicius. Trajner: C. Ancelotti

Rastet live:

2' Goli i anuluar për Leipzig. Shkak pozicioni jashtëloje, të cilin lojtarët nuk e kuptojnë në fushën e lojës. (VIDEO)

49' Brahim Diaz kalon në avantazh Real Madrid me supergol. (VIDEO)

71' Vinicius ndalet nga shtylla. (VIDEO)

Copenhagen 1-3 Manchester City

Copenhagen (4-3-3): Grabara; Vavro, McKenna, Diks, Jelert; Mattsson, Falk, Gonçalves; Elyounoussi, Claesson, Achouri. Trajner: J. Neestrup

Manchester City (3-2-4-1): Ederson; Walker, Dias, Ake; Stones, Rodri; Silva, De Bruyne, Foden, Grealish; Haaland. Trajner: P. Guardiola

Rastet live:

11' De Bruyne gjen golin nga këndi i pamundur. 0-1. (VIDEO)

34' Copenhagen barazon pas gafës së portierit Ederson. 1-1. (VIDEO)

45+1' Silva kthen avantazhin për Manchester Cityn. 1-2. (VIDEO)

90+2' Manchester gjen golin e tretë me Foden. 1-3. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga