Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Rashicaaa, ylli i Kosovës nuk ndalet në Turqi, dygolësh në Kupë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rashicaaa, ylli i Kosovës nuk ndalet në Turqi, dygolësh

Galatasaray po luan momentalisht ndeshjen ndaj Kastamonuspor për Kupën e Turqisë. Gjithçka shumë e lehtë për gjigantët turq që po shkatërrojnë me rezultatin 5-0 miqtë. Për Galatasaray luan edhe sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica i cili ka gjetur një dygolësh. I pari erdhi në minutën e 27 ku u zhbllokua dhe ndeshja ndërsa tjetri ishte goli i 4-0 në minutën e 56.

Golat e Rashicës:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga