Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Paraqitje spektakolare me gol dhe asist, Mirlind Daku në formacionin e javës

Shkruar nga NEWSPORT

Mirlind Daku shkëlqeu në ndeshjen e fundjavës, ku ekipi i tij Rubin Kazan luajti përballë Akhmat Grozny në kampionatin rus.

Bomberi i Kombëtares shqiptare asistoi 1 gol dhe shënoi 1 tjetër, në ndeshjen që përfundoi 2-1. Kështu Daku tregon që është kthyer në një nga pikat kycce për ekipin rus. Gjithashtu, kjo paraqitje e shqiptarit është shpërblyer. Sulmuesi me origjinë nga Gjilani është bërë pjesë e formacionit më të mirë të javës, në rreshtimin 4-3-3.

Kujtojmë që 26-vjeccari deri më tani ka shënuar 5 gola, teksa edhe ka asistuar në 2 të tjerë.

Asisti→ VIDEO

Goli→ VIDEO

[caption id="attachment_732609" align="alignnone" width="658"]Formacioni i javës në kampionatin rus Formacioni i javës në kampionatin rus[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga