Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Një ish Interist ndëshkon Milanin, heshtje në “San Siro”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Një ish Interist ndëshkon Milanin, heshtje në “San

Milan dhe Napoli po përballen për sfidën e vlefshmë të javës së 7 në Serie A. Pas përfundimit me rrejta të parekura në 45 minutat e para, Napoli ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 55.

Ish Interisti Matteo Politano ka ndëshkuar të besuarit e Piolit nga pika e bardhë e penalltisë.

Formacionet zyrtare: 

MILAN: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Krunic, De Ketelaere; Giroud.

Trajner: Stefano Pioli.

NAPOLI: Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Raspadori, Kvaratskhelia.

Trajner: Luciano Spalletti.

Goli i Matteo Politano:

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga