Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Në fushë s’ka minuta por ASLLANI e “djeg” në stërvitje, shihni spektaklin e mesfushorit shqiptar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Në fushë s’ka minuta por ASLLANI e “djeg”
Kristjan Asllani është padyshim një ndër talentët më të mirë shqiptar të prodhuar vitet e fundit, për të mos thënë më i miri. Sezonin e shkuar dhuroi paraqitje fantastike me Empolin ç’ka bëri që gjignati milanez, Inter të shpenzonte 14 milionë euro për shërbimet e tij. Mirëpo, ky sezon nuk ka shkuar siç duhet teksa shqiptari po shijon javë pas jave ndeshje nga stoli. Minutat për të janë me pikatore dhe sa herë futet, neshja ose është e “përfunduar” ose është ndeshje pa rëndësi në rezultat. Pavarësisht se dhuron paraqitje pozitive sa herë i jepet shansi, trajneri Inzaghi sërish nuk e preferon në fushë. Magjinë e tij të plotë në fushën e lojës nuk kemi pasur ende mundësi ta shohim, ama jashtë saj talenti elbasanas dhuron spektakël. Në një video të publikuar së fundmi nga një free-styler iranian Mo Ali Heydarpour në rrjete sociale, Asllani e ka djegur në çdo sfidë që i është dhënë.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Mo Ali Heydarpour (@moalifc)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga