Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Muriqi dhe Bare ndajnë nga një pikë, s'ka fitues në derbin e shqiptarëve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Muriqi dhe Bare ndajnë nga një pikë, s'ka fitues

Nuk ka fitues në derbin e shqiptarëve, Muriqi dhe Bare e mbyllin në “paqe”. Java e 12-të e La Ligas ka nisur me një barazim 1-1 mes Mallorcas dhe Espanyol. Një sfidë e përgjumur në 45 minutat e para të takimit, e cila u ndez gjatë pjesës së dytë.

Ishte i përhershmi, Vedat Muriqi i cili në minutën e 48 të takimit gjeti golin e avantazhit. Espanyol filloi të reagonte, por vetëm në minutën e 70 pas një gabimi të portierit Rajkovic, Lazo arriti të gjente barazpeshën. Shifrat mbetën të barabarta në pjesën  e mbetur të takimti.

La Liga

Java 12-të

Mallorca – Espanyol 1-1 (Muriqi 48'/ Lazo 70')

Arbitër: Diaz de Mera

Stadiumi: "Visit Mallorca Estadi"

Formacionet zyrtare:

Mallorca: Rajkovic, Maffeo, Valjent, Raillo, Copete, Costa, Lee, Ruiz, Baba, Rodriguez, Vedat Muriqi

Espanyol: Lecomte, Gil, Gomez, Cabrera, Olivan, Darder, Souza, Exposito, Braithwaite, Puado, Joselu

Komenti minutë pas minute:

90'+4' Përfundon derbi i shqiptarëve.

87' Mallorca kërkon 11-metërsh, por VAR nuk është i të njëjtin mendim 

82' Vjen momenti i Keidi Bare, Braithwaite i lë vendin 

70' Një gafë e portierit të Mallorcas ka shndërruar në një supergol parablën e Lazo

63' Muriqi shpaloz klasin e tij 

55' Olivan merr një goditje të fortë me top në nofull, momente paniku për Espanyol 

48' Vetëm 2 minuta nga pjesa e dytë, Muriqi gjen golin e avantazhit për Mallorcan

46' Nis pjesa e dytë, topi nga qëndra i takon Espanyol

45'+3' Mbyllet pjesa e parë me rrjeta të paprekura

35' Përgjumje e dy ekipeve, thuajse asgjë në këto minuta.

5' Muriqi bën goditjen e parë në portë, shumë e lehtë për portierin 

1' Nis sfida me topin e shkelmuar nga Mallorca'

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga