Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Milani barazon "in-extremis", Interi “tenis” me Veronan dhe zbret kuqezinjtë në vendin e 6-të

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milani barazon "in-extremis", Interi “tenis” me

Milani barazon me Cremonesen ne San Siro por 2 pike te humbura qe kane peshe te rëndë për garën e zonës Champions. Kuqezinjtë tashmë zbresin në vendin e 6-të, 2 pikë larg vendit të katërt. Pikërisht këtë vend e rrëmben Interi që fitoi bindshëm 0-6 në transfertën e Hellas Veronas.

Java e ardhshmë është akoma më e nxehtë teksa Milani pret Lazion e vendit të dytë në shtëpi ndërsa një tjetër përballje direkte do të jetë mes Romës dhe Interit.

Milan 1-1 Cremonese

Shënues: Krunic 93' / Okereke 77'

Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kalulu, Thiaw, Ballo-Touré; Bennacer, Vranckx; Saelemaekers, De Ketelaere, Diaz; Origi. Trajner: Stefano Pioli.

Cremonese (4-2-3-1): Carnesecchi; Sernicola, Chiriches, Lochoshvili, Vasquez; Meité, Benassi; Pickel, Galdames, Buonaiuto; Afena-Gyan. Trajneri: Davide Ballardini.

Goli i Milanit:

Goli i Cremonese:

Rasti i Diaz:

Rasti i De Ketelaere:

Goli i anuluar i Saelemaekers:

Hellas Verona 0-6 Inter

Shënues: Gaich ag 31', Calhanoglu 36', Dzeko 37', 61', Lautaro 55', 92'

Hellas Verona (3-4-2-1): Montipò; Magnani, Hien, Ceccherini; Faraoni, Tamèze, Abildgaard, Depaoli; Verdi, Lazovic; Gaich. Trajner: Marco Zaffaroni.

Inter (3-5-2): Handanoviç; D'Ambrosio, De Vrij, Acerbi; Dumfries, Mkhitaryan, Brozovic, Calhanoglu, Dimarco; Dzeko, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga