Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Milan i jep lamtumirën Kupës së Italisë, Torino e shqiptarëve ia del dhe me 10 lojtarë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milan i jep lamtumirën Kupës së Italisë, Torino e
Milan nuk ia ka dalë të sigurojë kualifikimin për në raundin tjetër të Kupës së Italisë, pasi është mundur nga Torino me shifrat 0-1 vetëm pas kohës shtesë. Milan dhe pse zhvilloi për shumë minuta sfidën në avantazh numerik pas ndëshkimit me të kuqe nga Djidji për torinezët, nuk ia arriti të kualifikohej. Stefano Pioli  e nisi nga minuta e parë me shumë ndryshime ku pjesën e dytë hodhi në lojë “artilerinë” e rëndë por që nuk mjaftoi. Një kundërsulm vrasës i Torinos, finalizohet me sukses nga këmbët e Adopo, i cili i dha dhe kualifikimin ekipit të tij. Torino e Berishës dhe Vojvodës ia dël të vijoj rrugëtimin në fazën çerekfinale të Kupës së Italisë.

Milan - Torino 0-1

Kupa e Italisë Faza 1/8 Stadiumi: San Siro Arbitër: Antonio Rapuano Formacionet zyrtare: MILAN (3-5-2): Tatarusanu; Kalulu, Kafaz, Tomori; Saelemaekers, Vranckx, Tonali, Pobega, Dest; Brahim Diaz, De Ketelaere. TORINO (3-4-2-1): Milinkovic-Savic; Djidji, Schuurs, Mirëmëngjes; Singo, Ricci, Lukic, Rodriguez; Miranchuk, Vlasic; Sanabria. Goli:
   
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga