Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ MIHANA shtang shkodranët, VLLAZNIA nuk ngre KOKË as me Kastriotin dhe rrezikon EUROPËN

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ MIHANA shtang shkodranët, VLLAZNIA nuk ngre KOKË as me

Kastrioti - Vllaznia 2-2 (Rexhinaldo 45+3' p, Mihana 90'/ Coba 41', 47' Kaina)

Superiore: Java 32

Stadiumi: Elbasan Arena

Gjyqtar: Enea Jorgji

Ndeshja:

Kastrioti dhe Vllaznia nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 mes tyre në “Elbasan Arena”. Kjo sfidë ishte e vlefshme për javën e 32-të të Abissnet Superiore. Djemtë e Goce Sedlovskit do të gjenin golin e avatazhit në minutën e 41-të kur Çoba do të mposhte Salin.

Në sekondat e fundit të pjesës së parë Juric do të shkaktonte penallti dhe do të ndëshkohej me të dytin e vredhe, duke lënë kuqeblutë me 10 lojtyarë. 11-të metërshi shnërrohet në gol nga Rexhinaldo dhe skuadrta shkojnë në dhomat e zhveshjes 1-1.

Fraksioni i dytë do të niste me gol nga miqtë, të cilët që në minutën e 47-të do të rikthehnin avantazhin. Kaina i cili në pjesën e parë zëvendësoi Balaj arriti të shkunde rrjetën e vendasve.

Në “Elbasan Arena” minutat e mbetura do të ishi një spektakël, teksa MIhana do të barazonte shifrat në 2-2. Vllaznia pas këtij barazimi ka 43 pikë, ndërsa Kastrioti shkon në 32 pikë. tashmë shkodrantë janë 6 pikë larg vendit të tretë që mbahet nga Egnatia.

Formacionet Zyrtare:

Kastrioti (4-3-3): Sali; Zogaj, Onanuga, Stojanovic, Rami; Bejzade, Mehmeti, Hasani; Greca, Reginaldo, Selmani. Trajner: Emiliano Çela

Vllaznia (4-3-3): Zogovic; Juric, Shehi, Bulatovic, Hakaj; Jonuzi, Boshnjaku, Marku; Çoba, Balaj, Latifi. Trajner: Goce Sedloski

Komenti minutë pas minute:

90+5'- Mbyllet ndeshja 2-2. Skuadrat marrin  nga nje pike.

90'- Mihana shtang Vllaznine. barazohen shfrat ne "Elbasan Arena".

81’-Lojë e bukur dhe me ritëm në Elbasan. Kastrioti sulmon në kërkim të golit të barazimit, ndërsa Vllaznia mbrohet mirë dhe mundohet të shënojë golin e qetësisë në kundërsulm

78’-Aksion i bukur i Kastriotit, por Greca nuk arrin që të finalizojë siç duhet

77’-Provon Alivoda nga distanca, por gjuajtja e tij përfundon mbi kuadrat

72’-Mundësi e artë për Vllazninë për të shënuar golin e sigurisë, por Çoba në dy raste i vetëm përballë Salit nuk arrin që të kalojë portierin e Kastriotit

61’-Krutanët kanë shtuar presionin dhe mundohen të shfaqen rrezikshëm në zonën e Zogoviç, por nuk kanë arritur që të vënë në provë portierin

53’-Kastrioti është shokuar nga goli i shkodranëve dhe nuk arrin që të reagojë, ndonëse luan me një lojtar më shumë

 

47'- Kaina gjen golin e dyte per shkodranet. 1-2 per Vllaznine

46'- Nis pjesa e dytë. Skuadrat në kërkim të fitores.

45+3'- Rexhinaldo shenon ne porten e Zogovic. 1-1 kastrioti-Vllaznia dhe mbyllet pjesa e pare.

45'- Penallti per Kastriotin,  Rexhinaldo mbahet ne zone nga Juric, me kete te fundit qe del me te kuq, pasi mori te dytin e verdhe.

41'- Gol nga hici, Vllaznia kalon ne avantazh me Coben. 0-1 per Vllaznine

39’- Mungojnë rastet e pastra për shënim. Vllaznia ka spostuar lojën në gjysmëfushën e Kastriotit, por pa arritur që të shqetësojë portierin Sali

29'- Vllaznia pretendon per penallti per top te prekur me dore nga Zogaj, por nuk ka 11-metersh pëe Enea Jorgjin.

22'- Levizje e cuditshme e Sedlovskit, nxjerr nga fusha Balajt dhe ne vend te tij Kaina. Nuk dihet nese shkodrani ka demtim apo eshte zgjedhje teknike e maqedonasit.

18’- Mehmeti tenton direkt portën nga një goditje standarde, por pret pa vështirësi Zogoviç.

14’- Edhe Kastrioti fillon të shohë nga sulmi, krutanët mundohen të rrezikojnë nga një goditje këndi, por pa arritur të vënë në vështirësi mbrojtjen e Vllaznisë.

10'- Mundësi e mirë për Vllazninë për të kaluar në avantazh. Jonuzi finalizon që aksion të gjatë të shkodranëve, por Onanuga bllokon gjuajtjen që po shkonte drejt portës.

1' Nis ndeshja në Elbasan, ekipet duan fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga