Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Merr 'frymë' Dinamo, djemtë e Mehmetit mposhtin Skënderbeun dhe rikthehen te fitorja pas 4 javëve

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Merr 'frymë' Dinamo, djemtë e Mehmetit mposhtin

Dinamo City 2-1 Skënderbeu

Superiore: Java 11

Stadiumi: Elbasan Arena

Arbitër: Olsion Yzeiraj

Formacionet Zyrtare:

Dinamo (4-2-3-1): Sali; Marku, Hoxha, Behiratche, Allmuça; Smaçi, Lorran; Zabërgja, Denisson, Vila; Kaçorri. Trajner: Dritan Mehmeti

Skënderbeu (5-3-2): Alia; Frashëri, Ramos, Prençi, Dwumfour, Shaqe; Liço, Rabiu, Merlim; Rashica, Nikaj Trajner: Ivan Gvozdenovic

Komenti minutë pas minute:

90+4' Përfundon ndeshja.

90' Akordohen 4 minuta shtesë.

74' Porta e Dinamos kthehet në tabelë 'qitje', por Edmir Sali bëhet sërish makth i Dean Liços teksa i pret një tjetër goditje.

64' Shtylla shpëton Skënderbeun, të pafat te Dinamo.

59' Dean Liço rrezikon nga goditja e dënimit, por topi shkon në duart e portierit Sali.

53' Tundet rrjeta në Elbasan por ajo e jashtmja, Skënderbeu krijon iluzionin e golit të barazimit.

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

31' Provon dhe Yuri Merlim me një goditje të bukur, por portieri Sali largon rrezikun nga porta e Dinamos.

28' Aksion model i Dinamos, Lorenco Vila rikthene avantazhin e bluve dhe shënon golin e parë për këtë sezon.

27' Albion Marku godet nga distanca e largët, topi përplaset fillimisht në tokë e më pas shkon në duart e portierit.

21' Pretendim për penallti nga Skënderbeu, Rashica rrëzohet në zonë pas duelit me Behiratche, por gjyqtari vijon lojën.

18' Shënon Skëndrebeu, Smaçi humbet një top në mesfushë dhe Liço pason në zonë për Nikajn i cili driblon dhe godet duke dërguar topin në fundin e rrjetës.

17' Dean Liço tenton nga distanca e largët, por qendrore për Salin.

8' Dinamo gjen golin për 8 minuta, Kaçorri shënon dhe feston me fanellën e Redon Danajt.

5' Allmuça provon nga distanca, por topi shkon mbi traversë.

1' Fillon ndeshja në Elbasan, ekipet duan fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga