Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Lautaro Martinez udhëheq Interin, kapiteni shënon 2 herë dhe nis sezonin me 3 pikë

Shkruar nga NEWSPORT

Inter 2-0 Monza

Serie A

Java 1

Stadiumi: San Siro

Formacionet Zyrtare:

Komenti minutë pas minute:

90+6' Përfundon ndeshja.

76' Festë në San Siro, Lautaro dyfishon rezultatin me asistin e Arnautovic.

67' Aksion model mes Calhanoglu dhe Dimarco, mbrojtësi godet me të djathtën por topi shkon mbi traversë.

65' Birindelli tenton golin, por topi shkon pak mbi traversë.

54’ Dimarco sheh hapësirë para zonës dhe lëshon një predhë nga distanca, topi shkon jo shumë larg kryqëzimit të shtyllave.

49’ Calhanollu shpëton Interin pas një aksioni të rrezikshëm të skuadrës mike, duke bllokuar gjuajtjen e Kiriakopulos që po shkonte drejt portës.

47’ Barellatenton krosimin i cili kthehet në një gjuajtje që ndalet rrezikshëm në rrjetën e sipërme.

46' Nis pjesa e dytë.

45' Mbyllet pjesa e parë.

31’ Aksion i shpejtë i Interit që çon në gjuajtjen e Dimarcos, sfera përfundon jashtë katërkëndorit.

22' Goditja e parë në portë nga Monza vjen nga një ish, Gagliardini godet me kokë por pret Sommer.

15' Aksion i rrjedhshë i zikaltërve, Calhanaglu pason për Lautaron që 'filtron' topin për Dimarcon. Anësori tenton të gjejë Thuram brenda zonës por bllokohet nga mbrojtësi.

14' Monza tenton kundërsulmin, por bllokohet mjaft mirë nga mbrojtja zikaltër.

8' Kapiteni ndez stadiumin, Lautaro shënon golin e parë me asistin e Dumfries.

1' Fillon ndeshja në 'San Siro'.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga