Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Kuqezinjtë e vegjël "trashëgojnë" mallkimin e ekipit A, Shqipëria U17 humbet 2 pikë në "Air Albania" dhe nuk arrin kualifikimin

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kuqezinjtë e vegjël "trashëgojnë" mallkimin

U17/ Shqipëria 1-1 Letonia

Shënues: Duro 56' / Ivulans 80'

Mbyllet vetëm me një barazim 1-1 ndeshja mes Shqipërisë dhe Letonisë në kuadër të ndeshjes së tretë të fazës së grupeve për Elite Round. 17-vjeçarët e Bulkut nuk ia dolën të ruanin avantazhin teksa shënuan të parët në minutën e 56’ me një sprint fantastik të Devi Duros.

Por, nuk mund t’i shpëtonim dot mallkimit që na karakterizon prej vitesh. 10 minuta nga fundi i takimit, Letonia do të gjente golin e barazimit dhe të rrëmbente 1 pikë ndaj kuqezinjve. Shqipëria U17 bën një hap fals dhe nuk ja del të kualifikohet më tej teksa e mbyll grupin në vendin e tretë me 2 pikë, 2 më pak se Zvicra dhe 7 më pak se Franca.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria (4-3-3): Dervishi; Bastari, Damini, Kurti, Avdullari; Duro, Belloj, Shpuza; Marinaj, Sulejmani, Kashari. Trajner: Ervin Bulku

Letonia (4-4-2): Auseklis; Klavins, Azarovs, Maurs-Boks, Jemeljanovs; Strods, Artjonovs, Bomis, Kostigovs; Boncs, Mezsargs. Trajner: J. Pucinskis

Goli i Letonisë: 

Goli i Duros:

Ndeshja Live:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga