Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Kupa e Botës me një bashkim familjar, legjenda braziliane duartroket fitoren e MESSIT

Shkruar nga NEWSPORT
Ronaldinho iu ëhstë bashkuar legjendave të futbollit si Roberto Carlos, Cafu, Ronaldo dhe Dida në Kupën e Botës “Katar 2022”, të gjithë duke brohoritur për Lionel Messin dhe Argjentinën në fitoren e tyre në gjysmëfinale ndaj Kroacisë të martën mbrëma. [caption id="attachment_671563" align="alignnone" width="300"] Ronaldinho, Roberto Carlos, Cafu, Ronaldo dhe Dida[/caption] Legjenda braziliane e futbollit fitoi Kupën e Botës në vitin 2002 në Kore dhe Japoni së bashku me yjet e lartpërmendur të cilët janë në pension tani. Ronaldinho e ka ndarë këtë moment në llogarinë e tij personale në Tëitter , duke shkruar “Kupa e Botës me një bashkim familjar”. Një video është bërë virale në internet, ku R10 shikohet duke duartrokitur për golat e Argjenitnës dhe kjo mund të zemërojë shumë tifozë brazilian, pasi Ronaldihno duartroket Messin.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga