Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Kampionët nuk ia dalin me dy të kuq, Roma e Mourinhos realizon dopietë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kampionët nuk ia dalin me dy të kuq, Roma e Mourinhos realizon

Roma ka fituar 2 me 0 ndaj Napolit në Seria A, duke marrë 3 pikë mjaft të rëndësishme. Autorët e golave ishin Pellegrini dhe në fund Lukaku.

Napoli e pa veten të pafuqishëm pas 2 kartonëve të kuq, marrë nga Politano dhe Osimhen. Dy largime këto të rëndësishme, teksa i pari ishte kur rezultati qëndron 0 me 0.

Kjo fitore bën që Roma të mbajë vendin e 6 me 28 pikë, teksa Napoli ndjek me 27. Rokadë që vlen shumë për djemtë e Mourinhos, të cilët mposhtën kampionët në fuqi.

Momenti i golit të parë: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga