Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Juventusi me një 'këmbë' në finale, 'Zonja' mposht Lazion në gjysmëfinalen e parë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventusi me një 'këmbë' në finale,

JUVENTUS 2-0 LAZIO

Juventusi ka fituar në shtëpi përballë Lazios në ndeshjen parë të vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë. Sfida e zhvilluar në “Allianz Stadium”, përfundoi me rezultatin 2-0.

Golat për “Zonjën e Vjetër”, u shënuan nga Chiesa dhe Vlahovic që e afrojnë skuadrën e tyre më shumë me finalen e këtij kompeticioni. Gjithçka tashmë do të vendoset më 23 prill, në ndeshjen e kthimit që do të luhet në “Stadio Olimpico”.

FORMACIONET ZYRTARE:

JUVENTUS: Perin, Gatti, Bremer, Danilo, Cambiaso, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic, Chiesa, Vlahovic.

LAZIO: Mandas, Patric, Romagonoli, Marusic, Gila, Vecino, Guendouzi, Luis Alberto, Zaccagni, Immobile, Anderson.

Rastet e ndeshjes:

90+5' Përfundon sfida.

69' Gatti pranë golit të 3-të. (VIDEO)

64' GOL! Vlahovic dyfishon shifrat. (VIDEO)

50' GOL! Chiesa kalon Juventusin në avantazh. (VIDEO)

46' Starton pjesa e dytë

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

13' Arbitri akordon penallti, VAR-i ndryshon vendimin e kryesorit dhe prish festën e Juventusit. (VIDEO)

1' Starton sfida në Torino.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga