Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Juventus “harron” të fitojë, ndalet nga Bologna dhe rrezikon zonën Champions

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventus “harron” të fitojë, ndalet nga Bologna dhe

Bologna 1-1 Juventus (Orsolini p 10' / Milik 61')

Serie A 

Java 32

Stadiumi: Renato Dall'Ara

Ndeshja: Juventus nuk ia del të marrë më shumë se 1 pikë përballë Bolognas në transfertë teksa u ndal në barazim 1-1. Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e vendasve që shënuan të parët me penallti me Orsolinin ndërsa të njëjtin shans do të kishin edhe torinezët por Milik do të gabonte përballë Skorupskit që ruajti të paprekur portën e tij në minutën e 31’.

Megjithatë, sulmuesi polak arriti të rregullonte shënjestrën në minutën e 61’ ku do të shënonte golin e barazimit. Ndeshja do të mbyllej me këtë rezultat dhe Zonja merr kështu 1 pikë pas 3 humbjeve rradhazi duke rrezikuar paksa garën për zonën Champions teksa sheh pas vetës, Interin, Milanin dhe Romën me 3 pikë më pak.

Formacionet Zyrtare:

Bologna (4-3-3): Skorupski; Posch, Soumaoro, Lucumi, Kyriakopoulo; Moro, Schouten, Dominguez; Orsolini, Barrow, Ferguson. Trajner: Thiago Motta

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cuadrado, Gatti, Danilo, Snadro; Fagioli, Locatelli, Rabiot; Chiesa, Milik, Kostic. Trajner: Massimiliano Allegri

Golat e ndeshjes:

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga