Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Italia mjaftohet me pjesën e parë, Portugalia "argëtohet" me Luksemburgun, Retegui, Ronaldo dhe Leao heronjtë e mbrëmjes

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Italia mjaftohet me pjesën e parë, Portugalia

Euro 2024/ Kualifikuese, raundi i dytë

Janë mbyllur pjesët e para në ndeshjet e mbrëmjes. Vëmendja kryesore është në dy sfidat, Maltë – Itali dhe Luksemburg – Portugali. Asnjë surprizë me dy gjigantët që po shijojnë lojën e tyre dhe golat e shënuar. Të kaltrit po fitojnë 0-2 me golat e Reteguit dhe Pessinas ndërsa luzitanët i kënaqen dygolëshit të Ronaldos dhe një nga Felix e Bernardo Silva. Në sfidat e tjera, Finlanda po fiton 0-1 me Irlandën e Veriut ndërsa Sllovakia po fiton derbin ballkanik 2-0 ndaj Bosnjes.

Malta 0-2 Italia

Malta (3-5-2): Bonello; Apap; Borg; Attard; Mbong; Yannick; Guillaumier; Muscat; Corbalan; Jones; Satariano. Trajner: Michele Marcolini

Italia (4-3-3): Donnarumma; Emerson; Romagnoli; Scalvini; Di Lorenzo; Tonali; Cristante; Pessina; Gnoto; Retegui; Politani. Trajner: Roberto Mancini

Luksemburg 0-6 Portugalia

Luxemburg (4-2-2-2): Moris; Jans; Martins; chanot; Pinto; Martins M; Gerson; Sinani; Barreiro; Rodrigues; Thill. Trajner: Luc Holtz

Portugali (5-3-2): Patricio; Dalot; Antonio Silva; Dias; Pereira; Mendes; Fernandes; Palhinhna; Silva; Ronaldo; Joao Felix. Trajner: Roberto Martinez

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga