Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Gol dhe festë me SHQIPONJË, ish-i i Partizanit përshëndet Sylvinhon para grumbullimit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Gol dhe festë me SHQIPONJË, ish-i i Partizanit

Jasir Asani gjen rrugën e rrjetës në ditën ditën e sotme me klubin e tij Gëangju FC. Asani shënoi goli e dytë në përballjen e sotme midis Suëon FC dhe Gëangju FC. Pjesa e parë për të dyja skuadrat u mbyll me rrjetat e pa prekura.

Ndërsa e dyta fillojë me ritme të mira për miqtë ku në minutë e 77-të arritën të kalonin në avantazh. Por 8 minuta më vonë do të mendonte ish-sulmuesi i Partizanit për t’i dhënë qetësinë të tijve. 28-vjeçari arriti të shënonte një gol spektakolar nga jashtë zonës duke festuar dhe me simbolin e “shqiponjës” .

Kujtojmë që Asani është grumbulluar në kombetare për dy ndeshjet e muajit qershor ndaj Moldavisë më 17 qershor dhe 3 ditë më vonë ndaj Ishujt Faroe.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga