Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Francezet shumë të forta, vajzat shkodrane mposhten në Paris

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Francezet shumë të forta, vajzat shkodrane mposhten në

PSG 5–0 VLLAZNIA

UEFA Women’s Champions League

Grupi A

Ndeshja: Vllaznia dhe PSG mbyllën në shifrat 0-2 pjesën e parë të takimit. Sfida e vlefshme për grupin A, në Champions League. Vllaznia e femrave nuk arriti të rezistonte më shumë se 39 minuta në sfidën që po zhvillohet në stadiumin “Stade Jean Bouin” të Parisit.

Goli i cili zhbllokoi shifrat e këtij takimi erdhi nga Geyoro, pas një asist nga Lawrence, që nxori të vetme me portieren amerikanë të kuqebluve, Williams që nuk gabon. Pas një rrëmuje në zonën e vajzave shkodrane Karchaoui shfrytëzon hapsirat dhe realizon golin e dytë.

Formacionet zyrtare:

PSG (4-3-3) - Bouhaddi; Lawrence, Ilestedt, Cascarino, Karchaoui; Geyoro, Hamraoui, Jean-François; Bachmann, Baltimore, Groenen

VLLAZNIA (4-4-2) - Williams; Ramadani, Gjergji, Maliqi, Gjini; Baska, Berisha, Franja, Cavanaugh; Shala, Doci

Komenti minutë pas minute: 

90+3 Perfundon sfida

85' Manita e PSG, Vllaznia peson te pestin

75' Vjen dhe goli i katert

60' Parisienet shenojne me penallti

46' Nis pjesa e dyte

45' Mbyllet pjesa e parë

 44' Vllaznia e pafat në fundin e pjesës së parë, PSG dyfishon shifrat

39' PSG realizon golin e parë

1' Nis ndeshja

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga