Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Flamurtari e bën “sefte”, djemtë e Mërgjyshit largohen pa pikë nga Vlora

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Flamurtari e bën “sefte”, djemtë e Mërgjyshit

Kategoria e Parë, java e 4-të

FLAMURTARI – VORA 2-1 (D.Pjeshka 26', Antoni Beji 75')

Ndeshja:  Flamurtari ia ka dalë të sigurojë fitoren e parë të sezonit në Kategorinë e Parë. Vlonjatët mposhtën 2-1 skuadrën e Vorës në stadiumin “Flamurtari”.

Një ndeshje që pa vendasit dominues, teksa do të gjenin golin në minutën e 26-të me Denis Pjeshkën, me pjesën e parë që do të mbyllet 1-0 dhe me Vorën me 10 lojtarë, pasi Pedro Gaio del me të kuq në minuat shtesë të pjesës së parë.

Goli i dytë për vendasit do të shënohej në minutën e 75-të kur Antoni Beji do të dyfishonte shifrat. Vora do të provonte të gjente golin dhe pikërisht do të vinte në minutën e 87-të, kur Prenga do të tunde  rrjetën e kuqezinjve. Kjo sfidë do të mbyllej 2-1 për Flamurtarin.

Skuadra e Emiliano Çelës merr kështu fitoren e parë dhe tashmë shkon në kuotën e 5 pikëve pas 4 javëve kampionat. Nga krahu tjetër Vora mbetet në kuotën e 6 pikëve në vendin  e 5-të në klasifikim.

Stadiumi: Flamurtari

Arbitër: Dorjan Maletaj

Formacionet zyrtare:

Flamurtari:  Teqja, Hasa, Imami, Ramadani, Deliaj, D. Pjeshka, Vucaj, Berisha, Di Stefano, De Olivera, P.Pjeshka. Trajneri: Emiliano Çela

Vora: Ruçi, Ismaili, Dalipi, Gjoni,  Gaio, Meta, Tabaku,  Peralta, Qardaku, Raboshta, Avdiu. Trajner: Artan Mërgjyshi

Komenti minutë pas minute:

90+3'- Mbyllet ndeshja me fitoren e Flamurtarit me shifrat 2-1.

87'- Vora ngushton rezultatin, Prenga gjen rrugen e rrjetes.

85'- Vlonjatët adminostrojnë sfidën, teksa vorakët s'kanë forca për të sulmuar.

75'- Antoni Beji gjen golin, Flamurtari dyfishon shifrat ne momentin me te mire te Vores.

73'- Minuta te mira per ekipin e Artan Mergjyshit, voraket po kerkojne golin e barazimit.

57'- Vora provon me te gjitha forcat te dale para, por Flamurtari mbrohet mire.

46'- Fillon pjesa e dytë, Vora me 10 lojtarë kërkon të shmangë humbjen

45+4'- Mbyllen 45 minutate  par ame avantazhin e Flamurtarit.

45+1'- Vora me 10 lojtare. Pedro gaio ndeshkohet me te kuq pas nderhyjes ndaj nje lojtari te vlonjateve.

42'- Skuadrat provojne te dalin ne sulm, por nuk mund te finalizojne sic duhet.

34'- Vora provon te gjeje golin, por Aldo Teqja u thote "JO" miqve.

26'- Vjen me ne fund goli. Denis Pjeshka gjen rrugen e rrjetes per te kaluar ne avantazh Flamurtarin.

23'- Duele te ashpra ne mesin e fushes mes lojtareve te dy ekipeve.

17'- vendasit nisen ne kundersulm, me Silvion qe gjuan dhe topi ndalet nga mbrojtesit. Vlonjatet pretentojne per prekje te topit me dore, por nuk eshte i ketij mendimi Dorjan Maletaj.

10'- Flamurtari provon te nxjerre Berishen ne sulm, por ky i fundit eshte pozicion jashte loje. Mundesi e shperdoruar nga vlonjatet.

2'- Erion Vuca demtohet gjate nje dueli me Tabakun dhe lojtari i Flamurtarit largohet nga fusha e barrele. Silvio Zogaj merr vendin e te larguarit.

1’- Starton sfida në Vlorë, Flamurtari kërkon fitoren e parë të sezonit përballë Vorës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga