Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Fitore e pastër kundër Empolit, Asllani dhe Interi ‘marshojnë’ drejt titullit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Fitore e pastër kundër Empolit, Asllani dhe Interi

INTER 2-0 EMPOLI

Interi ka fituar përballë Empolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të kampionatit italian. Sfida e zhvilluar në stadiumin “San Siro”, përfundoi me triumfin 2-0 të zikaltërve.

Si fillim Interi gjeti golin me Dimarcon, ndërsa për të vulosur sfidën mendoi sulmuesi kilian, Alexis Sanchez. Minuta në këtë sfidë kisht edhe për Kristjan Asllanin. Shqiptari u aktivizua në minutën e 68’ ku zuri vendin e Calhanoglu.

Me këtë fitore, Interi shkon në kuotën e 79 pikëve, duke ‘blinduar’ vendin e parë me plot 14 pikë më shumë e Milani ndjekës. Në krahun tjetër, Empoli mbetet me 25 pikë në vendin e 18-të.

FORMACIONET ZYRTARE:

INTER (3-5-2):  Audero; Pavard, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro, Thuram.

EMPOLI (4-4-2):  Caprile; Bereszynski, Walukiewicz, Luperto, Bastoni; Gyasi, Zurkowski, Marin, Pezzella; Cambiaghi, Niang.

Rastet e ndeshjes:

90+4' Përfundon sfida.

80' GOL! Alexis Sanchez dyfishon shifrat. (VIDEO)

69' Vjen momenti i Kristjan Asllanit, Inzaghi aktivizon shqiptarin. (VIDEO)

65' Pavard pranë golit. (VIDEO)

45' Mbyllet pjesa e parë.

19' Bastoni në versionin "Messi", mbrojtësin e ndal vetëm... shtylla. (VIDEO)

15' Interi rrezikon portën e Empolit. (VIDEO)

6' GOL! Dimarco kalon Interin në avantazh. (VIDEO)

3' Rrëmujë në zonën e Empolit, Interi nis vrullshëm ndeshjen. (VIDEO)

1' Shkelmohet topi i parë në "San Siro".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga