Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ El Clasico në finalen e Superkupës, Barcelona mposht Betisin pas 11-metërshave

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ El Clasico në finalen e Superkupës, Barcelona mposht Betisin

Real Betis 2-2 (2-4 p) Barcelona

(Fekir 77', Loren 101'/ Lewandowski 40', Fati 93')

Superkupa e Spanjës

Gjysmefinale

Stadiumi: King Abdullah Sports City

Formacionet Zyrtare:

Real Betis (4-2-3-1): Bravo; Ruibal, Pezzella, Felipe, Miranda; Rodriguez, Canales; Henrique, Fekir, Sanchez; Iglesias

Barcelona (4-3-3): Ter-Stegen; Roberto, Kounde, Araujo, Alba; Gavi, De Jong, Pedri; Raphinha, Lewandowski, Dembele

Rastet e ndeshjes:

Penalltitë

120' Perfundon ne barazim edhe shtesat. Penalltite vendosin finalisten e dyte

101' Barazon serish Betis, ndeshje plot emocione ne Arabine Saudite

93' Supergol nga Ansu Fati, sulmuesi godet fluturimthi dhe ndez festen e katalanasve

90+6' Perfundon koha e rregullt. Ndeshja i drejtohet 30 minutave shtese.

77' Barazon Betis me Fekir, befasohet Barcelona

40' Tani ska VAR, Barcelona zhbllokon rezultatin. Kundersulm i shpejte i nisur nga Pedri qe pason per Dembelen i cili gjen Lewandowskin ne zone

23' Barcelona zhbllokon sfiden me Pedrin por VAR ndal per offside te Raphinhas. Vetem maja e gishtit te tij ishte jashte loje

1' Fillon sfida, ekipet synojne finalen

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga