Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Chelsea e Brojës kualifikohet në raundin tjetër, Sevilla sheh dritë në fund të tunelit

Shkruar nga NEWSPORT

Grupi E

Salzburg – Chelsea 1-2 (Adamu 49'/Kovacic 24', Havertz 64')

Grupi G

Sevilla – Copenhagen 3-0 (El Nesyri 61', Isco 88', Montiel 90'+2')

 

Formacionet zyrtare:

[caption id="attachment_664392" align="alignnone" width="360"] Formacionet Sevilla – Copenhagen[/caption]

[caption id="attachment_664393" align="alignnone" width="362"] Formacionet Salzburg - Chelsea[/caption]

 

Komenti minutë pas minute:

90'+2' Montiel realizon dhe golin e tretë, Sevilla shikon dritë në fund të tunelit

88' Isco nxjerr një silurë nga repertori i tij, dyfishon shifrat

75' Momenti i Armando Brojas për t'u futur në fushën e lojës

64' Chelsea përsëri në avantazh, Havertz realizon një gol për "vitrinë"

61' Sevilla zhbllokon shifrat me El Nesyrin

49' Adamu sejllë barazpeshën, shokohet Chelsea

46' Startojnë pjesët e dyta

45' Mbyllen 45 minutat e para, Chelsea i falet Kovacic. Sevilla dhe Copenhagen bëjnë paqe

45'+1' Tjetër rast i shpërdoruar nga Aubameyang, Kohn shpalos reflekset e tij

32' Aubameyang shpërdoron i vetëm përballë portierit

 

 24' Kovacic zhbllokon shifrat, Chelsea në avantazh

1’ Nis sfida mes Salzburg dhe Chelsea

[caption id="attachment_664394" align="alignnone" width="300"] Broja&CO para startit te takimit[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga