Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Çekia thellon kryesimin në grupin e Shqipëris, Lukaku zgjon Blegjikën por nuk mjafton, Portugalia bën detyrën në shtëpi (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT

Janë mbyllur 6 ndeshjet e orës 20:45, të vlefshme për kualifikueset e EURO 2024. Çekia ka arritur një fitore të pastër ndaj Ishujve Faroe duke thelluar kështu kryesimin edhe më shumë. Ndërsa Shqipëria arrin fitoren e parë në grup ndaj Moldavisë.

Nga ana tjeter Austria surprizojë Belgjikën vendase në pjesën e parë falë një autogoli nga Mangala në minutën e 22-të por, në të dytën Lukaku arrin të shënojë. Por vetëm kaq pasi vendasit duket se nuk janë zgjuar ende dhe gjithçka mbyllet e barabartë.

Ndërsa Portugalia bën detyrën në shtëpi ndaj Bosnje Hercegovinës. Ishte Silva ai që në minutën e 45-të coji të tijët në avantazh në pjesën e parë. Kurse për të dyfishuar shifrat mendoi Fernandez në të 77-ten. Por asgjë nuk kishte mbaruar pasi ka ende festë për Fernandez për një gol të dytë.

Rezultatet e Ndeshjve:

[caption id="attachment_697151" align="alignnone" width="515"]Rezultatet Rezultatet[/caption]

 

 

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga