Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Barazpeshë në “San Siro”, Milan shpalos klasin e saj

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Barazpeshë në “San Siro”, Milan shpalos klasin e

Milan dhe Napoli po përballen për sfidën e vlefshmë të javës së 7 në Serie A. Pas përfundimit me rrejta të parekura në 45 minutat e para, Napoli ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e 55 me Politanon. Nuk ka zgjatur shumë festa e miqve ku Giroud ka sjell barazpeshën në minutën e 69.

Aksion fantastik i lojtarëve të Milan ku kanë befasuar mbrojtjen e Napolit dhe Giroud ka ndëshkuar me portën thuaj se të boshatisur.

Formacioner zyrtare: 

MILAN: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez; Tonali, Bennacer; Saelemaekers, Krunic, De Ketelaere; Giroud.

Trajner: Stefano Pioli.

NAPOLI: Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Raspadori, Kvaratskhelia.

Trajner: Luciano Spalletti.

Goli i Olivier Giroud: 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga