Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Bajrami dhe Ismajli protagonistë me dy gola, derbi i shqiptarëve përfundon me fitoren e mbrojtësit të kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bajrami dhe Ismajli protagonistë me dy gola, derbi i

Është mbyllur mes spektaklit dueli mes Sassuolos dhe Empolit. Plot 5 gola janë shënuar në derbin e shqiptarëve, ku në dy prej tyre ishin protagonistë Nedim Bajrami dhe Ardian Ismajli.

Ismajli shkaktoi penallti në minutën e 53-të dhe me Pinamonti që barazoi shifrat për Sassuolon. Ndërkohë sërish do të ishin miqtë që do të kalonin në avantazh, teksa Niang në minutën e 64-të do të gjente rrugën e rrjetës.

Te Empoli do të festonin për pak minuta, pasi Nedim Bajrami me një gjuajtje nga goditja e dënimit gjen në zonë Ferrarin me këtë të fundit që barazon sërish shifrat e takimit në minutën e 77-të. Kur u mendua se gjithçka përfundoi 2-2, mendoi Bastoni në minutën e 90+4-të për të shënuar golin e fitores për Empolin.

Në këtë mënyrë skuadra e Ardian Ismajlit pavarësisht gabimit të mbrojtësit ia del sërish të mposhtë Sassuolon e Nedim Bajramit.

VIDEO e asistit të Nedim Bajramit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga