Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Asllani protagonist në fitoren e Interit, Thuram bën të 'harrohet' Lukaku

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Asllani protagonist në fitoren e Interit, Thuram bën të

Inter 1-0 Roma

Interi arriti të merrte nëj fitore të rëndësishme përballë Romës në San Siro teksa e mposhti me rezultatin minimal 1-0.

Heroi i ndeshjes ishte Marcus Thuram i cili ishte autori i golit të vetëm, por protagonist ishte edhe mesfushori shqiptar Kristjan Asllani i cili dhuroi një top fantasti drejt Dimarcos që asistoi për sulmuesin.

Zikaltërit marrin 3 pikë të rradhës dhe rimarrin kreun e renditjes. Vlen të theksohet se gjatë gjithë ndeshjes pati vërshëllima për Romelu Lukakun nga tifozët e Interit.

Formacionet Zyrtare:

Inter (3-5-2): Sommer; Pavard, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Thuram, Lautaro. Trajner: Simone Inzaghi.

Roma (3-5-2): Rui Patricio; Mancini, Llorente, Ndicka; Kristensen, Bove, Paredes, Cristante, Zalewski; El Shaarawy, Lukaku. Trajner: Salvatore Foti.

Rastet e ndeshjes:

Goli i Thuram:

Trversa e Frattesi:

Traversa e Calhanoglu:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga