Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ Anglia mjaftohet me pjesën e parë dhe ruan kreun, Islanda “tërmet” 7 ballë (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Anglia mjaftohet me pjesën e parë dhe ruan kreun, Islanda

Anglia 2-0 Ukraina

(Kane 37', Saka 40')

Euro 2024

Kualifikuese

Stadiumi: Wembley

Janë mbyllur tre ndeshjet e orës 18:00 me Anglinë që kishte vëmendjen kryesore përballë Ukrainës. Tre Luanët fituan pastër 2-0 me dy golat e Kane dhe Saka në pjesën e parë që duket se u mjaftoi ishullorëve kun ë pjesën e dytë kontrolluan lojën pa probleme dhe marrin tre pikë të tjera për të konsoliduar vendin e parë në grup.

Ndeshja tjetër mes Islandës dhe Lihtenshtajnit përfundoi me fitoren e frikshme t ëish-rivalëve të Shqipërisë 0-7 ndërsa sfida mes Sllovenisë dhe San Marinos u mbyll me fitoren e ballkanasve 2-0.

Formacionet Zyrtare:

Anglia (4-3-3): Pickford; Walker, Maguire, Stones, Chilwel; Rice, Henderson, Bellingham; Maddison, Saka, Kane

Ukraina (4-3-3): Trubin; Karavaev, Matviyenko, Svatok, Mykolenko; Malinovskyi, Stepanenko, Zinchenko; Sudakov, Yaremchuk, Mudryk

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga