Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ 8 gola në pjesën e parë, Anglia, Zvicra dhe Izraeli në avantazh, Franca e "shterpë" ndaj Greqisë

Shkruar nga NEWSPORT

Janë mbyllur pjesët e parë për kualifikueset e EURO 2024. Anglia bën detyrën në pjesën e parë ndaj Maqedonisë. Për 3 luanët mendoi Kane të hapi serionë e golave ndërsa Saka e dyfishoi atë.

Për t’i dhënë qetësi ekipit që në pjesën e parë mendoi Rashford në minutën e 45-të. Nga ana tjetër Zvrica i falet Amdouni i cili gjeti rrugën e rrjetës 2 herë për të çuar të tijët në avantazh në pjesën e parë.

Izraeli i cili ndodhet në të njëjtin grup me Kosovën ka mbyllur pjesën e parë në avantazhin 1-0 ndaj Andorës. Ndërsa Franca duket shumë e dobët pasi në 45 minutat e para nuk gjejnë dot rrjetët.

Rezultatet:

[caption id="attachment_697409" align="alignnone" width="668"]Rezultatet Rezultatet[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga