Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

VIDEO/ 75 minuta lojë me 10 lojtarë, Partizani i merr pikë Vllaznisë në shtëpi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 75 minuta lojë me 10 lojtarë, Partizani i merr pikë

Vllaznia 0-0 Partizani

Abissnet Superiore: Java 3

Stadiumi: Loro Boriçi

Arbitër: Enea Jorgji

Formacionet Zyrtare:

Vllaznia: Qarri, Dragoshi Juric, Stojanovic, Hakaj, Mala, Krymi, Boshnjaku, Çoba, Balaj, Gruda. Trajner: Migen Memelli

Partizani: Hoxha, Bilali, Bytyçi, Sota, Atanaskoski;, Rrapaj, Murataj, Maguette, Taipi, Cara, Bintsouka. Trajner: Zoran Zekic

Komenti minutë pas minute:

90+4' Përfundon ndeshja.

90+4' Zgjatet Alban Hoxha dhe i mohon festën shkodranëve.

90+1' Fantastik portieri Qarri, i mohon golit Mbas.

89' Hakaj pranë golit, futet në zonë dhe godet me të majtë por topi shkon jashtë.

84' Rrapaj provon nga goditja e dënimit diagonal me portën, topi devijohet nga mbrojtja shkodrane.

78' Bruno Gomes provon një roveshatë por nuk koordinohet mirë me topin.

68' Balaj me të majtën gjuan me forcë, por gjen vetëm rrjetën e jashtme të portës së Hoxhës.

60' Rrezim ne zone i Tedi Cara por gjyqtari vijon i qetë lojën.

49' Goditje fluturimthi e Boshnjakut, Alban Hoxha hidhet dhe devijon në goditje këndi.

46' Nis pjesa e dytë.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

41' Tjetër tentativë nga distanca e Rrapajt, drejt e në duart e portierit Qarri.

34' Duart në kokë te Partizani, Bintsouka gabon me portën e boshatisur.

30' Goditja e Rrapajt shkon drejt e në duart e Qarrit.

21' 'Silurë' e Rrapaj nga 35 metra 'shemb' traversën, Bintsouka humbet rastin e artë para portierit.

14' Maguette del me karton të kuq pasi merr të verdhin e dytë.

4' Krosim perfekt i Malas  në qendër të zonës, Stojanovic godet me kokë por topi shkon mbi traversë.

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga