Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ndoqi skuadrën në stadium, Agustin Torassa drejt rikthimit në Shqipëri? (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT
Ndoqi skuadrën në stadium, Agustin Torassa drejt rikthimit në
Agustin Torassa

Agustin Torassa është një nga lojtarët e huaj më të mirë që ka luajtur në Shqipëri. Fantazisti argjentinas u afrua nga Partizani e më pas provoi fanellën e Flamurtarit e në fund Tiranës me të cilën preku majën duke fituar titullin kampion.

Pas largimit nga Tirana ai vijoi karrierën në Kosovë e më pas në Itali, por zemra nuk i ndahet nga futbolli shqiptar. Nga komentet për derbin Tirana – Partizani deri te ditët e pushimit në Vlorë, 35-vjeçari ishte ditën e djeshme i pranishëm në ndeshjen e Play-Off mes Flamurtarit dhe Apolonisë ku vlonjatët fituan pas penalltive.

A është ky një sinjal rikthimi te Flamurtari apo thjeshtë një vizitë te ‘miq të vjetër’? Kjo mbetet të shihet në merkaton e verës.

Ndoqi skuadrën në stadium, Agustin Torassa drejt rikthimit në
 
Ndoqi skuadrën në stadium, Agustin Torassa drejt rikthimit në
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga