Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FEMRAT

Partizani kundër Apolonisë, zbulohet kur dhe ku do të luhet finalja e Kupës së Shqipërisë për vajza

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani kundër Apolonisë, zbulohet kur dhe ku do të luhet
Kupa e Shqipërisë për vajza

Finalja e Kupës së Shqipërisë për vajza Partizani – Apolonia do të luhet të shtunën në “Shtëpinë e Futbollit” në orën 18:00.

Dy skuadrat më të mira të këtij edicioni do të përballen së bashku për trofeun e 15-të në histori të Kupës së Shqipërisë.

Apolonia siguroi finalen e Kupës së Shqipërisë pasi mundi Gramshin, teksa tani fieraket do të luajnë finalen e dytë të sezonit, pas asaj të “Final Four” ku u mundën nga Vllaznia. Tani Apolonia do të synojë ta mbyllë sezonin me trofe.

Në anën tjetër Partizani mbërriti në finalen e Kupës së Shqipërisë pasi eleminoi Tiranën. Vajzat e kuqe triumfuan edhe në finalen e vogël po ndaj Tiranës për vendin e tretë/katërt duke i rrëmbyer vajzave bardheblu vendin e tretë në renditje. Tani vajzat e kuqe do të kërkojnë të kurorzojnë sezonin e mirë me fitimin e Kupës së Shqipërisë.

Hyrja për tifozët në “Shtëpinë e Futbollit” për finalen e Kupës së Shqipërisë për vajza Partizani – Apolonia do të jetë falas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga