Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

EMOCIONUESE/ Mrekulli nga tifozët e Egnatias, baner gjigant në nder të Raphael Dwameans (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
EMOCIONUESE/ Mrekulli nga tifozët e Egnatias, baner gjigant në nder
Baneri gjigant i Raphael Dwamena ne Air Albania

Një gjest fantastik nga tifozët e Egnatias vjen në startin e finales së Kupës përballë Kukësit.

Gjatë momentit kur skuadrat po këndonin himnin, një baner gjigant shpaloset në tribunën ku ulen tifozët rrogozhinasit, në formën e një fanelle dhe mbi të shkruhet emri i Dwamenas dhe numri 7 që ai mbante mbi shpinë.

Një mrekulli e rrogozhinasve që nderojnë ish-kapitenin e tyre i cili u nda tragjikisht nga jeta në fushën e lojës. Kujtojmë që trofeun e vetëm që Egnatia ka në repertor është ai i Kupës së Shqipërisë të cilën e fituan vitin e shkuar përballë Tiranës nën udhëheqjen e Raphael Dwamenas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga