Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

U ndëshkua me karton të kuq, Federata Italiane e Futbollit merr vendimin për Jose MOURINHON

Shkruar nga NEWSPORT
U ndëshkua me karton të kuq, Federata Italiane e Futbollit merr

Roma u mposht ndaj Cremonese me shifrat 2-1. një sfidë që nuk kaloi pa tensione. Jose Mourinho mori kartonin e 3-të të kuq për këtë sezon. Tekniku portugez në një moment nisi t’i kërkonte llogari arbitrit të katërt për një episod gjatë sfidës, teksa më pas pati një sherr mes tyre.

Në këtë moment “Special One” do të ndëshkohej me të kuq, ndërsa tashmë për ta ka ardhur edhe dënimi nga Federata Italiane e Futbollit.

Mourinho nuk do të mund të drejtojë djemtë e tij në dy ndeshjet e radhës, pasi ai është pezulluar me 2 takime, ndërsa merr edhe një gjobë prej 10.000 euro.

Në këtë mënyrë do të humbasë supersfidën me Juventusit që do të zhvillohet më 5 mars në “Olimpico” dhe gjithashtu edhe takimin me Sassuolon po në shtëpi më 12 mars.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga