Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LA LIGA

U dëmtua ndaj Izraelit, Muharrem Sahiti konfirmon dëmtimin e Muriqit

Shkruar nga NEWSPORT
U dëmtua ndaj Izraelit, Muharrem Sahiti konfirmon dëmtimin e Muriqit

Vedat Muriqi u dëmtua në ndeshjen me Izraelin dhe tashmë do të mungojë në dy sfidat e ardhshme të “Dardanëve”. Sulmuesi largohet nga grumbullimi dhe do të rikthehet në Mallorca.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i përfaqësueses së Kosovës, Muharrem Sahiti. Lojtari do t’iu nënshtrohet vizitave mjekësore dhe do të nisë menjëherë rikuperimin.

“Pavarësisht punës së madhe të stafit mjekësor, Vedat Muriqi nuk do të jetë gati për ndeshjet ndaj Zvicrës dhe Bjellorusisë. Ai do të rikthehet tek Mallorca, kurse do të vazhdojë punën me stafin tonë mjekësor derisa kjo gjë të realizohet. Nuk dihet saktësisht për kohën e mungesës së tij“, ka deklaruar Sahiti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga