Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

U-19/ Vllaznia mposht Apoloninë dhe “asiston” Tiranën, bardheblutë marrin kryesimin e kampionatit

Shkruar nga NEWSPORT
U-19/ Vllaznia mposht Apoloninë dhe “asiston” Tiranën,

Superioria për moshat deri në 19 vjeç mbylli këtë fundjavë, javën e 23-të të saj me disa rezultate interesante. Ditën e djeshme u luajtën 3 sfidat e para, në orën 12:00 ku Partizani u ndal në barazim pa gola nga Internacional ndërsa Dinamo fitoi me Teutën 2- në transfertë.

Rezultat me peshë të madhe kishte në ndeshjen Vllaznia – Apolonia ku shkodranët fituan bindshëm 3-0 duke i hapur rrugën Tiranës për titullin kampion. Bardheblutë shfrytëzuan mjaft mirë “asistin” e kuqebluve dhe fituan 1-3 ndaj Akademisë së Futbolli duke kapërcyer fierkaët në vendin e parë me 2 pikë më shumë. Fitore mori edhe Skënderbeu ndaj Laçit.

Rezultate e plota:

Partizani 0-0 Internacional

Vllaznia 3-0 Apolonia

Teuta 2-3 Dinamo

Skënderbeu 2-0 Laçi

Akademia e Futbollit 1-3 Tirana

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga