Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Trajneri i beson përsëri Muçit, në fushë edhe Rashica, formacionet zyrtare të Besiktas-Konyaspor

Shkruar nga NEWSPORT
Trajneri i beson përsëri Muçit, në fushë edhe
Besiktas do të luajë në shtëpi përballë Konyaspor ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të Superligës turke. Sfida që do të zhvillohet në “Tupras Stadium” do të startojë në orën 18:00. Ernest Muçi dhe Milot Rashica, të dy sulmuesit e shqiptarë janë titullar në këtë sfidë. Trajneri u ka besuar shqiptarëve repartin e sulmit, duke i hedhur në fushë që nga minuta e parë e sfidës. Në krahun tjetër në formacionin e Konyaspor janë dy shqiptarë të tjerë titullar. Sokol Cikalleshi dhe Valon Ethemi gjithashtu e nisin nga minuta e parë. Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të ndeshjes Besiktas-Konyaspor. FORMACIONET ZYRTARE:
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Beşiktaş JK (@besiktas)

 
View this post on Instagram
 

A post shared by TÜMOSAN Konyaspor (@konyaspor)

 
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga