Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Trajneri De Biazi i sinqertë, tregon pengun e tij

Shkruar nga NEWSPORT
Trajneri De Biazi i sinqertë, tregon pengun e tij

Trajneri italian i Kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, nuk kërkon të mbetet brenda diplomacisë së suksesit që ka arritur në Francë. Duke folur tani, shumë më i qetë nga sa ishte në Europian, ai vlerëson maksimalisht atë që ka bërë skuadra shqiptare, sjelljen e tifozërisë kuqezi, si dhe pritjen e madhe dhe mirënjohjen e qeverisë pas kthimit në Tiranë. Megjithatë, trajneri i Shqipërisë nuk ka asgjë për të fshehur: “Do të gënjeja, nëse do të thosha se nuk ndjej keqardhje, që nuk u bëra trajner i Italisë. Konkurrova deri në fund me një profesionist si Ventura. Gjithsesi, tani jam i përqendruar te Shqipëria, pasi kam një kontratë deri në vitin 2017”, - tregon trajneri i kuqezinjve për një gazetë lokale në Itali.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga