Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Tirona Fanatics dhe Shvercerat japin lajmin e madh: Elita e tifozërisë, në mbrojtje të Shqipërisë

Shkruar nga NEWSPORT
Tirona Fanatics dhe Shvercerat japin lajmin e madh: Elita e

Kombëtarja shqiptare do të rikthehet të luajë lëtë të shtunë në “Air Albania” për t’u përballur me Moldavinë në orën 20:45 për kualifikueset e Euro 2024. Ndeshja e parë në shtëpi e këtyre kualifikueseve dhe interesi nga tifozët është shumë i madh.

Tifogrupet kryesore kanë nisur përgatitjet dhe dyshja “vëllazërore”, Tirona Fanatics e Shvercerat Shkup kanë dalë me njoftim ku bëjnë me dije se do të rikthehen të jenë sërish krah njëri-tjetrit në mbështetje të ngjyrave kuqezi.

Dy tifozëritë e Tiranës dhe Shkupit ruajnë prej vitesh një marrëdhënie vëllazërore teksa sezonin e shkuar ishin prnë njëri-tjetrit duke festuar titujt respektiv në Shqipëri e Maqedoni të Veriut.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga