Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Teuta zhvillon miqësoren e parë në Bullgari, durrsakët u falen dy ish-ëve të Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta zhvillon miqësoren e parë në Bullgari, durrsakët u

Teuta ka zhvilluar ditën e sotme miqësoren e parë në fazën përgatitore në Bullgari, aty ku mbërriti ditën e djeshme. Durrsakët u përballën me Brera Strumica në testin e parë e cila përfundoi me rezultatin 2-2. Golashënues për bregdetarët ishin Realdo Fili dhe Klejdi Daci, dy ish sulmues të Partizanit.

Trajneri Diego Longo pa për herë të parë ekipin e tij në aksion teksa aktivizoi të gjithë lojtarët që kishte në dispozicion. Testi i rradhës miqësor do të jetë ndaj CSC Selimbar, më 20 korrik.

Formacioni titullar për Teutën ishte ky: Teuta: Dema, Kruja, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Beqja, Peposhi Gjumsi, Vila, Cyrbja, Fili. Në pjesën e dytë u aktivizuan: Vata, Kurti, Muka, Damini, Gjinollari, Cejku, Boci, Tepshi, Arifi, Demiecani, Daci

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga