Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Teuta kthehet në “makthin” e rrogozhinasve, shkon në 10-të numri i fitoreve ndaj Egnatias

Shkruar nga NEWSPORT
Teuta kthehet në “makthin” e rrogozhinasve, shkon në

Teuta ditën e djeshme ia doli të siguronte një fitore të rëndësishme ndaj Egnatias në “Demrozi Stadium”. Sfida përfunddoi 1-0 për durrsakët, ku Realdo Fili do të mposhte portierin Sherri.

Një triumf që vlen shumë për “djemtë e detit” të cilët jo vetëm shkojnë në kuotnë e 8 pikëve, por edhe për statistikë në ndeshjet direkte. Tashmë mund të kosiderohet pa firkë se Teuta është “makthi” i rrogozhinasve. Me 3 pikët  e djeshme ka shkuar në 10-të numri i fitoreve të durrsakëve, kundrejt 1 të Egnatias.

Në 13 ndeshje në total të zhvilluara mes tyre, 10 kanë shkuar në favorin e Teutës, 1 në favor të Egnatias dhe dy të tjera kanë përfunduar në barazim. Triumfi i rrogozhinasve është më 21 dhjetor 2021, ku Egnatia ka fituar me dy golat e Artur Maganit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga