Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Testi brenda familjes, kampionët mposhtin ekipin e dytë

Shkruar nga NEWSPORT
Testi brenda familjes, kampionët mposhtin ekipin e dytë

Anulimi i miqësores me Flamurtsarin e parashikuar për t’u zhvilluar ditën e djeshme, bëri që Tirana të gjente një zgjedhje për të zhvilluar testin e fundit përpara duelit në Superkupën e Shqipërisë. Në këto kushte stafin me në krye Orges Shehin vendosën të vihën përballë skuadrës së dytë të bardhebluve.

Kampionët e Shqipërisë fituan 3-1 ndaj Tiranës B, ku Xhixha, Hasani dhe Limaj arritën të gjenin rrugën e rrjetës, teksa duelin e nisi me lojtarët: Bekaj, Huseini, Najdovski, Ismajlgeci, Deliu, Aleksi, Kallaku, Limaj, Xhixha, Hasani dhe Patrick.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga